Apple Müzik Artist Sayfası Nasıl Açılır?

6Flow Records | Spotify - Apple Music - iTunes - Tik Tok / Genel  / Apple Müzik Artist Sayfası Nasıl Açılır?
Apple Artist Sayfası Nasıl Açılır?

Apple Müzik Artist Sayfası Nasıl Açılır?

Sanatçı profili, servis edilen şarkıların yükleneceği sabit bir sayfadır. Sanatçı profilleri sabittir ve hangi şirketten yükleme yaparsanız yapın şarkılar bu profilin altında sıralanır. Başkasının sizden daha önce kullandığı bir sanatçı adı seçtiyseniz şarkınız o sanatçının profili altına eklenir. Bizler gibi müzik servis sağlayıcıları yani ana label markalar bunu düzeltebilir ancak bu süreç çok zorlu ve zahmetlidir. Ayrıca varolan bir sanatçı ile aynı ismi kullanmak istiyorsanız müzik platformları erişim değerlerinizide dikkate alarak işlem yapacağı için bu talebiniz reddedilebilir yada çok geç işleme alınabilir.

Sanatçı adınız daha önce hiç kimse tarafından kullanılmadıysa sıfırdan profil açılır ve daha sonra yükleyeceğiniz şarkılar aynı isimler yüklenirse hangi şirket üzerinden servis edilirse edilsin bu profilin altında sıralanır.

Profil fotoğrafı ve diğer detayları düzenleyebilmek için etkileşimi, takipçisi yüksek veya en garantisi olan doğrulanmış yani mavi tikli bir sosyal medya hesabınız varsa sadece bu konuda hizmet ve destek veren Apple Music for Artists için başvuru yapabilirsiniz.

Apple for Artists başvurunuzun onaylanması için itunes üzerinde yayınlanmış bir albümünüzün olması, aktif bir sosyal medya kullanıcısı olmanız, sanatçı adınızla açılmış sosyal medya hesaplarına sahip olmanız gerekiyor. iTunes üzerinde yayınlaşmış bir albüm yada parçanız yok ise hiç bir ücret ödemeden tüm platformlarda satışa sunmak için bizimle çalışabilirsiniz.